Uczniowie I klasy Technikum Logistycznego w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie wzięli udział w wyjeździe studyjnym do firmy REMONDIS Sp. z o.o. oraz firmy SIGNAL MEBLE Centrum Logistyczne.

13 kwietnia 2019 r. uczennica klasy II Technikum Logistycznego Marzena Szostak wzięła udział w VI Interdyscyplinarnych Warsztatach Filozoficznych dla Młodzieży w Krakowie, jako finalistka konkursu wyłoniona z grupy 168 uczestników.

Młodzież klas mundurowych z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie wychowywana jest w duchu patriotyzmu i szacunku dla tradycji żołnierskiej. Każdego roku uczniowie tych klas odwiedzają miejsca i instytucje upamiętniające odwagę i poświęcenie przedstawicieli różnych słuzb mundurowych.

W dniu 12 kwietnia br.w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach (woj. lubelskie) zlokalizowanych w Zespole Pałacowo-Parkowym Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego odbyły się eliminacje okręgowe XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali ze sobą w ośmiu blokach tematycznych.