Z inicjatywy pani Edyty Gwoździk i pana Marka Frejlicha uczniowie ''mundurówki'' ze szkoły ''na górce'' już po raz szósty podziwiali asortyment zgromadzony na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, który odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w roku 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Targi w Kielcach są jednymi z największych, obok Paryża i Londynu europejskimi wystawami przemysłu obronnego- powiedziała pani Edyta Gwoździk. 36-osobowa grupa najstarszego rocznika klas mundurowych zawitała na XXVI MSPO pod opieką wychowawców pani Edyty Gwoździk i pana Marka Frejlicha oraz pedagoga szkolnego pani Małgorzaty Stępień - poinformowała dyrektor szkoły pani Magdalena Gdowska. Na tegoroczną wystawę został przygotowany: sprzęt pancerny i rakietowy;materiały wybuchowe; sprzęt i materiały wojsk chemicznych; uzbrojenie, sprzęt lotniczy i obrony powietrznej; uzbrojenie i sprzęt Marynarki Wojennej; sprzęt specjalistyczny dedykowany Policji i Straży Pożarnej; sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny oraz wiele innych – powiedział pan Marek Frejlich.  Największe zainteresowanie młodzieży wzbudzała broń oraz śmigłowce; słynny Black Hawk koncernu Sikorsky oraz śmigłowiec bojowy Apache produkowany przez amerykańskiego Boeinga, jak również bezzałogowy statek powietrzny – WABIK czy bezzałogowa platforma napędzana silnikiem hydrostatycznym nazywana robotem mobilnym KUNA - propozycje przygotowane przez WAT - poinformowała pani Edyta Gwoździk.

W dniu 18 września 2018 r. (wtorek) przeprowadzona zostanie w Zespole Szkół nr1  w Opatowie kolejna akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez Szkolne Koło PCK. Początek akcji nastąpi o godzinie 9.00.

Wszystkich chętnych do oddania krwi zapraszamy!

Opiekun koła – Szczepan Madej

06 września 2018 r. (czwartek) w godzinach od 9.00 do 13.00 w sali nr 7 odbędzie się giełda podręczników szkolnych. Chętnych do sprzedaży książek prosimy o czytelne opisanie ich ołówkiem.
Opis musi zawierać:
- imię i nazwisko sprzedającego, klasę do której uczęszcza, proponowaną cenę
W przypadku braku odpowiedniego opisu prowadzący giełdę nie biorą odpowiedzialności za pozostawione książki.
Do 14 września 2018 r. należy odebrać książki, które nie zostały sprzedane ( nieodebrane w podanym terminie książki zostaną wyrzucone).