Gorsza strona pracy rolnika

Uczniowie Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki odbyli kolejne zajęcia online na temat "Gorsza strona pracy rolnika - ewidencje i inne dokumenty jakie muszą sporządzać". Uczniowie poznali zasady zapisywania i monitorowania własnego gospodarstwa i dokumenty, jakie  muszą posiadać aby sprawnie zarządzać gospodarstwem. Kolejne lekcje 20 kwietnia.

Systemy jazdy równoległej jako najpopularniejsze rozwiązanie rolnictwa precyzyjnego

Kolejna lekcja z organizowana przez nauczycieli przedmiotów zawodowych dla klas Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki prowadzona przez pana Romana Bathelta odbyła się 6 i 7 kwietnia. Temat lekcji to "Systemy jazdy równoległej jako najpopularniejsze rozwiązanie rolnictwa precyzyjnego".  Współpraca między Zespołem Szkół nr 1 w Opatowie a Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie trwa.

Składanie ciągnika przerwane

Z  powodu przerwy od zajęć  praktycznej nauki zawodu prace nad projektem Ursusa klas Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki zostały przerwane. Uczniowie z niecierpliwością czekają powrotu  na zajęcia i dalszy ciąg składania Ursusa. Kolejne pracę, jakie zostały do dokończenia to założenie kabiny, błotników oraz całej instalacji elektrycznej.

Zajęcia e-learningowe

Klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki 30 i 31 marca uczestniczyły w lekcjach e-learningowych organizowanych przez nauczycieli przedmiotów zawodowych, a prowadzonych przez doktoranta Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, pana Romana Bathelta. Temat lekcji to "Rolnictwo precyzyjne jako system rolnictwa". Uczniowe wszystkich klas TMRiA mogli zadawać pytania, włączyć się do dyskusji lub pisać komentarze.