Po długich przygotowaniach z zakresu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych  i przeprowadzeniu „Lekcji z ZUS” uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie w dniu 2.12.2019 r. uczestniczyli w I etapie olimpiady, której głównym organizatorem jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie.

Celem olimpiady jest głównie upowszechnienie i pogłębienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Uczestnikami olimpiady w I etapie szkolnym  byli: Małgorzata Stępień, Wiktoria Sternik, Magdalena Krzyśkowska, Paulina Łucka, Aleksandra Pawłowska - kl. IV Technikum Logistycznego oraz Marcin Pyza z kl. II Liceum Ogólnokształcącego, Kinga Pater, oraz Andżelika Suska z kl. III Technikum Hotelarskiego, a także uczennica klasy IV Technikum Hotelarskiego- Patrycja Pierzchała.

Najlepszy wynik końcowy z I etapu szkolnego w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie uzyskała Paulina Łucka, która wraz dwoma innymi uczestnikami będzie reprezentować naszą szkołę w II etapie wojewódzkim. Życzymy dalszych sukcesów oraz trzymamy kciuki.