Współpraca klas mundurowych z byłymi operatorami JW GROM i innych jednostek wojskowych trwa od 2013 roku. Dzięki nawiązaniu kontaktu z mjr Jackiem Kowalikiem młodzież z klas mundurowych ZS nr 1 w Opatowie każdego roku bierze udział w niesamowitych szkoleniach, których elementy wzorowane są na tych, w których uczestniczą „specjalsi”.

W tym roku po raz VII zorganizowano Manewry GROM COMBAT dla 110 - osobowej grupy uczniów Liceum Służb Mundurowych ZS nr 1 w Opatowie. 30 godzinne szkolenie miało bardzo intensywną formę - powiedziała Edyta Gwoździk, która koordynuje pracą klas mundurowych w szkole - młodzież podzielona na kilka sekcji i co kilka godzin przechodziła do kolejnych punktów. W tym roku duży nacisk został położony na szkolenie wodne, które poprowadzili mjr Jacek Kowalik, Aleksandra i Artur Piątkowscy oraz Kaja Kowalik z Centrum Nurkowego. Pływanie i nurkowanie to wielka pasja mjr Jacka Kowalika, ale również podstawowe umiejętności żołnierza wojsk specjalnych - poinformował Marek Frejlich - dlatego nie mogło zabraknąć tych elementów na szkoleniu. Oprócz tego uczniowie mundurówki doskonalili elementy systemu GROM COMBAT ćwicząc pod czujnym okiem doświadczonego instruktora ppor. Adama Szeli.
Uczniowie klasy II Dominik Ciach i Kacper Adamczak stwierdzili, że największe wrażenie zrobiły na nich zajęcia z topografii i taktyki, które poprowadzili „Daniel” i kpt. Robert Kulik „Wrona” - doświadczeni operatorzy. Ponieważ Manewry GROM COMBAT wzorowane są na szkoleniach  wojsk specjalnych, nie mogło zabraknąć zajęć teoretycznych, podczas których uczestnicy zgrupowania uzupełniali swoją wiedzę na temat JW GROM i patronujących jej „Cichociemnych” spadochroniarzy Armii Krajowej. Ważnym elementem dobrego przygotowania do pracy w służbach mundurowych jest szkolenie medyczne, dlatego też na Manewrach młodzież doskonaliła również te umiejętności pod kierunkiem byłych operatorów JW GROM oraz nauczyciela pana Marka Borkowskiego. Znakomicie jako wsparcie instruktorów sprawdzili się absolwenci, dziś studiujący na WAT - Konrad Zygadło, Przemysław Kidoń, Grzegorz Słowik i Zuzanna Kowalik oraz pracujący w różnych formacjach służb mundurowych - Mateusz Firmanty, Konrad Olaś i Dominik Orłowski. Swoje przepustki wykorzystali, aby spotkać nauczycieli i instruktorów, z którymi spędzili wiele godzin podczas szkoleń, doskonalić posiadane umiejętności oraz dzielić się swą wiedzą z młodszymi kolegami i koleżankami. Mjr Jacek Kowalik z wielka dumą i radością podkreślał jak ważne są więzi międzypokoleniowe, czego dowodem był przyjazd absolwentów. Dla uczniów klas pierwszych Liceum Służb Mundurowych było to pierwsze szkolenie i choć nie kryli swojego stresu i obaw czy podołają przed zajęciami, to po zakończeniu Manewrów GROM COMBAT byli pewni, że podjęli właściwą decyzję przy wyborze szkoły.