1 listopada to wyjątkowy dzień – dzień pamięci o zmarłych. Uczniowie  i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie włączyli się w ogólnopolską akcję „Szkoła pamięta” i uczcili pamięć poległych bohaterów, a także osób ważnych dla całej społeczności, odwiedzając ich groby i paląc znicze.

Uczniowie Liceum Służb Mundurowych wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Opatowie zadbali o groby  poległych policjantów,  a uczniowie  technikum zapalili znicze na mogiłach żołnierskich, zmarłych nauczycieli oraz osób zasłużonych dla regionu , miasta i szkoły. Młodzi ludzie uczyli się w ten sposób  szacunku dla tych, którzy przelewali swoją krew za przyszłe pokolenia oraz tych, którzy budowali wspólne dobro. Okazali w ten sposób szacunek dla naszej historii, tradycji i najważniejszych wartości, którymi powinniśmy się kierować.