Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

Previous Next

Najnowocześniejsza i największa w Polsce przetwórnia jabłek Dreher Poland Koprzywnica, bez tajemnic dla pierwszaków z Logistyka!!!

Uczniowie z pierwszych klas Technikum Logistycznego są żądni wiedzy i poznawania ciekawych miejsc. Dzięki wyjazdom studyjnym  zdobywają cenne informacje na temat wspaniałych możliwości, jakie stwarza wybrany przez nich kierunek kształcenia. W tym roku odbyli już kilka interesujących wycieczek (a kolejne wciąż przed nimi). Ostatnią z nich była niezwykła wyprawa do jednej z największych i najnowocześniejszych w Polsce przetwórni soków Dreher Poland  Koprzywnica,  zorganizowana przez p. Tomasza Sewerę (Kierownika Szkolenia Praktycznego) oraz wychowawców klas I TLA - p. Magdalenę Kidoń i  I TLB - p. Jolantę Kozieł.

Tajniki powstania przetwórni, jej historię  oraz zasady działania przedstawił naszym przyszłym specjalistom branży TSL  wiceprezes zarządu firmy - pan Robert Pierściński.  Uczniowie zwiedzanie fabryki rozpoczęli od zapoznania się ze specjalnymi dokami rozładunkowymi, wyposażonymi w najnowocześniejsze urządzenia służące do odbioru, segregacji i oceny jabłek. Następnie, zwiedzili hale produkcyjne, zapoznali się z obsługą znajdujących się tam nowoczesnych maszyn, zobaczyli laboratorium oraz terminal dystrybucyjny przygotowania i załadunku soków w samochodowe cysterny transportowe.

Młodzi Logistycy spotkali się również z głównym Logistykiem firmy, który opowiadając o swojej pracy utwierdził ich w przekonaniu, że Technikum Logistyczne to świetny wybór i bardzo przyszłościowy kierunek. Wizytę w przetwórni zakończyła degustacja pysznego soku jabłkowego NFC (Not From Concentrate), który jest specjalnością fabryki.

Czas wolny nasze pierwszaki spędziły  w pobliskim, malowniczym Sandomierzu, gdzie korzystając  z pięknej pogody zwiedziły sandomierską starówkę.