Uczniowie ZS nr 1 w Opatowie chętnie angażują się w działania mające na celu pomaganie potrzebującym. Tym razem Liceum Służb Mundurowych połączyło swoje siły z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i dzięki temu została znakomicie zorganizowana, a także przeprowadzona akcja charytatywna pomocy dla weterana.

Młodzież z kl. IV Technikum Żywienia pod opieką pani Agnieszki Frejlich przygotowała przepyszne ciasta, które królują na stołach podczas Świąt Wielkanocnych. Pojawiły się pięknie udekorowane mazurki, puchate babki, ciasto marchewkowe oraz znakomite serniki. Słodkości cieszyły się ogromną popularnością wśród kupujacych i szybko znikały ze stołu zasilając cel kiermaszu. Tuż obok stały pięknie udekorowane koszyczki i  stroiki wielkanocne oraz zajączki, baranki, kurczątka i kolorowe, wykonane różnymi technikami jajka. Ozdoby świąteczne wykonała młodzież z klas I i II Liceum Służb Mundurowych razem z panią Edytą Gwoździk. Podczas trwania kiermaszu wolontariusze z klasy III LOM zbierali datki do puszki ''dla Tasiora''. Za tę część akcji odpowiedzialny był pan Marek Frejlich. Wszystkie uzyskane środki zostaną przekazane na specjalne konto. W ten sposób młodzież i ich wychowawcy wsparli inicjatywę Fundacji Sprzymierzeni z GROM, która od wielu lat pomaga rannym weteranom i ich rodzinom. Akcja prowadzona jest jednocześnie w kilku miejscach w Polsce, a przyłączyli się do niej byli żołnierze wielu jednostek wojskowych, korespondenci wojenni i przedstawiciele mediów. Jesteśmy dumni ze wspaniałej postawy naszych uczniów - podkreślili nauczyciele, którzy byli odpowiedzialni za przeprowadzenie tej akcji. Słowa podziękowania skierowali także w stronę przedstawiciela sklepu „Lewiatan” pana Piotra Żurka za przekazane artykuły spożywcze, które zostały wykorzystane do wypieku ciast. Ta akcja pokazała, że szczytne cele jednoczą wielu ludzi, którzy czują potrzebę pomagania i wspierania potrzebujących.