„Cudze chwalicie, swego nie znacie” - walory turystyczne województwa świętokrzyskiego, pod takim hasłem 22.02.2019 r. odbył się wojewódzki konkurs zorganizowany przez Staropolską Szkołą Wyższą w Kielcach przy współudziale Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego oraz pod patronatem Kuratorium Oświaty w Kielcach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum logistycznego – Wiktoria Sternik z kl. III i Jan Bełczowski z kl. I, pod opieka nauczycielki geografii - Elżbiety Sabat. Podczas oceny prac konkursowych młodzież uczestniczyła w wycieczce do Energetycznego Centrum Nauki na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego. Interaktywna wystawie o energii, składająca się z trzech stref: „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek”, to znakomity sposób zdobywania wiedzy przez zabawę i eksperymentowanie.

Uczniowie mogli sami znaleźć odpowiedzi na pytania z wielu dziedzin nauki. Tworząca spójną całość opowieść o energii, fascynowała młodzież i nauczycieli. Uczestnicy konkursu wzięli również udział w warsztatach- ERASMUS + o tematyce „Rynek Pracy, czyli jak osiągnąć sukces?... a może Gotowa recepta na karierę w stylu ... No właśnie???”. Komisja konkursowa oceniająca prace zwróciła uwagę na bardzo wysoki poziom uczestników. Nasza uczennica Wiktoria Sternik znalazła się wśród trójki wyróżnionych osób, które napisały najciekawsze plany wycieczek po regionie świętokrzyskim. Uczniowie otrzymali również dyplomy i honorowe indeksy uczelni. Gratulujemy.