„Dzisiejsza noc od innych piękniejsza
Będzie czarować nas swoją głębią,
szaleństwem czerwieni,
srebra bladym świtem...
Ta noc do innych niepodobna - pełna chwil niezwykłych, niech trwa..."

Tymi słowami przedstawiciele klas maturalnych ZS nr 1 w Opatowie - Aleksandra Molisak i Przemysław Kidoń powitali wszystkich uczestników Balu Studniówkowego oraz ich gości. Zgromadzeni w sali balowej „Lisiego zakątka" podziwiali młodzież w eleganckich strojach, które podkreśliły wyjątkowość tego wieczoru. Na zaproszenie uczniów przybyli na bal: starosta opatowski pan Tomasz Staniek i pani starosta Małgorzata Jalowska, dyrekcja szkoły - pani Magdalena Gdowska i pan Piotr Cybula, wychowawcy pani Agnieszka Frejlich, pani Sylwia Podczasi, pan Marek Frejlich, nauczyciele oraz rodzice. Wszystkich zachwycił pięknie wykonany staropolski, dostojny polonez, który rozpczął Bal Studniówkowy 2019. Pani dyrektor Magdalena Gdowska podziękowała młodzieży za wszystkie dotychczasowe osiągnięcia. Dziękując uczniom za liczne przybycie, życzyła im udanego balu „do białego rana". Natomiast starosta pan Tomasz Staniek skierował do maturzystów słowa: „Życzę wam, abyście takim samym dostojnym krokiem przeszli przez bardzo ważne wydarzenia i decyzje, które są przed wami." Przemysław Kidoń z klasy III Liceum Służb Mundurowych w swoim wystąpieniu w imieniu uczniów klas maturalnych zwrócił uwagę, jak ważną życiową decyzję podjął każdy z młodych ludzi dokonując wyboru właśnie tej szkoły- Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie. Podkreśł, że „ta szkoła pomogła nam stać się dojrzałymi młodymi ludźmi. Teraz już wiemy czego oczekujemy od życia. Nie zbłądzimy, bo szkoła nakreśliła nam dalszą drogę."

Kolejnym ważnym elementem balu studniówkowego był taniec, który stał się już tradycją w tej szkole. Młodzi tancerze wykonali tango i walca, a następnie do utworu z filmu „Noce i dnie" zatańczyli ze swoimi nauczycielami. Nadszedł czas na podziękowania za stworzenie w szkole rodzinnej atmosfery, za przekazywaną wiedzę i wspaniałe sukcesy. Wiele ciepłych słów, bukiety kwiatów i symboliczne serca młodzi ludzie przekazali dyrekcji szkoły, przedstawicielom organu prowadzącego i wychowawcom. Uczniowie docenili także pracę nauczycieli, którzy przygotowali choreografię układów poloneza, tanga oraz walca. Słowa podziękowania za poświęcony czas i cierpliwość skierowali do pani Moniki Masternak, pana Marka Frejlicha i pana Cezarego Okulskiego. Kwiaty i wiele wspaniałych słów młodzież skierowała do pani Edyty Gwoździk, która zadbała o artystyczną oprawę Balu Studniówkowego.Nie mogło zabraknąć podziękowań dla rodziców, bez których ten bal nie mógłby się odbyć w takiej oprawie jak ta. Za pracę, poświęcony czas, cierpliwość i miłość rodzicielską uczniowie zadedykowali swoim rodzicom piosenkę „Radość najpiękniejszych lat", którą wykonali Aleksandra Wolska i Szymon Banaś.O północy młodzież zaprezentowała specjalnie przygotowany na tę okazję taniec, do którego zaprosili wszystkich nauczycieli i przybyłych gości. Bal Studniókowy trwał do białego rana. Wszyscy bawili się i do końca wytrwali na parkiecie. Opuszczali „Lisi zakątek" w znakomitych humorach i z satysfakcją udanej „Studniówki".