16 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół im. M. Curie- Skłodowskiej w Ożarowie został przeprowadzony Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, do którego przystąpiły trzy nasze uczennice z klasy pierwszej oraz drugiej. W konkursie wzięła udział również młodzież Zespołu Szkół im. M. Curie Skłodowskiej w Ożarowie oraz młodzież Zespołu Szkół Nr 1 im. B. Głowackiego w Opatowie. Tym bardziej jest nam miło, iż to nasza młodzież zajęła w konkursie wysokie lokaty. Laureatką konkursu została Anna Witkowska z klasy I Technikum Logistycznego, natomiast III miejsce uzyskała Anna Ścibisz z klasy II Liceum Służb Mundurowych.

Gratulujemy również Magdalenie Krzyśkowskiej z klasy II Technikum Logistycznego, która w konkursie zajęła V miejsce. Zadaniem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowania zagadnieniami z dziedziny polityki, historii, geografii, muzyki oraz kultury krajów niemieckojęzycznych. Istotnym atutem konkursu jest zachęcanie uczniów do samodzielnego docierania do różnych źródeł wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Do konkursu przygotowała młodzież p. Marta Firmanty.