Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia młodzież naszej szkoły odwiedziła opatowskie gimnazja. Mikołajkowe spotkania miały na celu przybliżyć młodszym kolegom jak rodziła się na przestrzeni wieków historia Swiąt Bożego Narodzenia, oraz jak wyglądał stół świąteczny.Podczas wspólnych z abaw, quizów i kalamburów gimnazjaliści odświeżyli swoją wiedzę na temat potraw wigilijnych, świątecznych obrzędów i zwyczajów, świetnie się przy tym bawiąc.

Dodatkową motywacją była perspektywa zdobycia słodkiej nagrody w postaci pierników i babeczek, oraz mikołajkowy poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Wspólna zabawa i kolędowanie sprawiły wszystkim ogromną radość. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Agnieszka Frejlich, p. Elżbieta Sabat, oraz p. Elżbieta Cheba.

Bo kiedy miasto na święta się stroi
Niejeden z nas o przyszłość się boi
Niejeden z nas w marzenia ucieka,
Wierząc, że spełnienie gdzieś czeka...