W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kilku ogólnopolskich konkursach z języka angielskiego. 9 listopada odbyła się XXX edycja konkursu LINGUA PLUS, 13 listopada uczniowie wzięli udział w eliminacjach OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO, a na zakończenie listopadowych zmagań z językiem angielskim odbyła się XVII EDYCJA KONKURSU ENGLISH HIGH FLIER. Konkursy spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. W konkursach uczestniczyli uczniowie klas: I LOM, II LOM, II TH, IV TŻ i I THO, III TŻ.

Zadania konkursowe były bardzo zróżnicowane, ale były też doskonałym sprawdzianem dla uczniów, ponieważ treści znacznie wykraczały poza program nauczania języka angielskiego w szkole średniej – powiedziały koordynatorki konkursów – nauczycielki języka angielskiego Elżbieta Cheba i Magdalena Kidoń.Prace zostaną zweryfikowane przez komisje konkursowe oraz Komitet Okręgowy Olimpiady, a wyniki poznamy za kilka tygodni.