Już po raz piąty młodzież klas mundurowych ZS nr 1 w Opatowie uczestniczyła w „Manewrach GROM COMBAT”. Szkolenie odbyło się z inicjatywy p. Edyty Gwoździk i p. Marka Frejlicha, koordynujących współpracę z p. mjr Jackiem Kowalikiem. 46 osobowa grupa miała okazję sprawdzić swoje możliwości i kondycję, uczestnicząc w niezwykle atrakcyjnych zajęciach, min. szkoleniu wodnym, elementów MMA, systemu GROM COMBAT, walki wręcz z użyciem noża oraz ćwiczeniach z zastosowaniem TRX. Zajęcia poprowadzili doświadczeni instruktorzy Fundacji GROM COMBAT: mjr Jacek Kowalik i por. Adam Szela. Niezwykłym elementem tegorocznych „Manewrów” było spotkanie z płk. Piotrem Gąstałem, byłym dowódcą JW GROM, który mimo licznych obowiązków zaszczycił młodzież swoją obecnością.

Gość specjalny przybliżył uczniom mundurówki historię powstania JW 2305, będącej elitą sił specjalnych nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Fascynująca opowieść dotyczyła szkoleń i działań realizowanych przez operatorów GROMu, rekrutowanych przez twórcę i pierwszego dowódcę tej jednostki gen. Sławomira Petelickiego. Pan płk. Piotr Gąstał i p. mjr Jacek Kowalik byli tam od początku i dlatego ich wspomnienia i doświadczenie są niezwykle cenne - powiedziała p. Edyta Gwoździk. Młodzież uczestniczyła także w konkursie wiedzy o działaniach GROMu, który zorganizował płk. Gąstał, przeznaczając na niego interesujące nagrody. Jedną z nich - miniaturę odznaki GROM - otrzymała Karolina Strzępska z klasy II LOM, która wyjawiła nam, że swoją przyszłość wiąże ze służbą wojskową. „Manewry GROM COMBAT” wzbogaciły młodzież mundurówki o kolejne doświadczenia doskonalące ich umiejętności. Pan mjr Kowalik podsumowując szkolenie podkreślił swój podziw dla energii i zapału uczniów mundurówki, których obserwuje od kliku lat i zaprosił do udziału w kolejnych przedsięwzięciach, które nauczyciele p. Edyta Gwoździk i p. Marek Frejlich będą realizować z Fundacją GROM COMBAT.