Nauczyciele Anna Wiśnios i Piotr Cybula często stosują w ramach lekcji powtórzeniowych metodę aktywizującą z użyciem aplikacji Kahoot. Metoda polega na tworzeniu w serwisie online swoich zasobów (testy, gry) oraz projektowaniu komunikacji i interakcji. W dniu zajęć uczniowie logują się do serwisu za pomocą swoich smart fonów i odpowiadają na pytania testowe. Kahoot jest technologią, która ułatwia tworzenie, odkrywanie, odtwarzanie i udostępnianie w ciągu kilku minut zabawnych gier edukacyjnych - dla dowolnego tematu, w jakimkolwiek języku, na dowolnym urządzeniu, dla wszystkich grup wiekowych. Nauka staje się atrakcyjna i stanowi duże urozmaicenie dla uczniów.

Można tworzyć grę na dowolny temat lub skorzystać z zasobów wcześniej utworzonych. Tworząc własną grę, nauczyciel do pytania testowego dodaje materiały wideo, obrazy i rysunki, co zapewnia wzmocnienie zaangażowanie i zainteresowania uczniów lekcją powtórkową. Zachęcamy innych nauczycieli do zapoznania się z tą metodą oraz zapraszamy na lekcje koleżeńskie.