W 2001 roku Rada Europy ustanowiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków. Głównym mottem EDJ są: różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie, co umożliwia wzajemne zrozumienie pomiędzy poszczególnymi kulturami. Jak co roku 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji zorganizowany został drużynowy quiz dla klas pierwszych, który sprawdzał ogólną wiedzę o krajach naszego kontynentu. Najlepszą wiedzą na temat krajów europejskich wykazała się drużyna z klasy I THO w składzie: Paulina Iskra, Kasia Mendyk i Paulina Lis.

Konkurs na logo promujące Europejski Dzień Języków przeznaczony był dla całej społeczności uczniowskiej. Uczniowie tej konkurencji wykazali się niebywałą wyobraźnią i pomysłowością wykonania prac. Zwyciężczynią konkursu została Weronika Łukawska z klasy II LOM, drugie miejsce zajął Michał Mazur z klasy IV TŻiUG, a trzecie Monika Sajda z klasy IV TŻiUG. Wszyscy uczestnicy konkursów wzięli udział w projekcji filmu anglojęzycznego.