10 kwietnia 2017 uczniowie klasy pierwszej Technikum Logistycznego pod opieką pana Piotra Cybuli i pani Anny Religi odwiedzili kolejne lokalne przedsiębiorstwo. Tym razem był to oddział firmy Remondis, mieszczący się w Ostrowcu Świętokrzyskim. REMONDIS świadczy usługi dla ponad 30 milionów mieszkańców w 33 krajach świata. Dysponuje siecią 800 własnych instalacji, zatrudnia 32000 pracowników. Rocznie REMONDIS zbiera, przetwarza i sprzedaje w przybliżeniu 30 milionów ton surowców. W ramach usług dla przedsiębiorców REMONDIS zajmuje się zbiórką, transportem, przetwarzaniem lub unieszkodliwianiem odpadów przemysłowych i niebezpiecznych, powstających w różnych sektorach gospodarki. Odpady zagospodarowywane są tak, aby jak najwięcej odzyskanych surowców przekazywać do dalszego obiegu i minimalizować ich uciążliwość dla środowiska.

Logistycy z „Górki” zostali zapoznani ze strukturą działania przedsiębiorstwa posiadającego swoje oddziały w 47 miastach na terenie Polski, obejrzeli także interesującą prezentację na temat selektywnej zbiórki surowców wtórnych. Podczas dyskusji z prowadzącym, Panem Michałem Barańskim, pełniącym funkcję Projekt-Managera w firmie REMONDIS uczniowie uzyskali wyczerpujące informacje na temat logistyki, zarządzania taborem specjalnych pojazdów samochodowych przeznaczonych do odbioru odpadów. Logistycy poszerzyli swoją wiedzę z zakresu gospodarki odpadami, ich podziałów i segregacji w odpowiednich pojemnikach i kontenerach. Uczniowie poznali Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, jego zadania i zasady prawne, według których funkcjonuje taka jednostka. Po zakończeniu wizyty w firmie REMONDIS, przyszli logistycy zarządzili przerwę na „lunch” w lokalnym oddziale McDonalds J, gdzie zregenerowali siły, by w wyśmienitych humorach zakończyć logistyczne zajęcia branżowe. Obecnie młodzi logistycy planują swój wyjazd do Rzeszowa, gdzie będą poznawać tajniki obsługi logistycznej portu lotniczego i wezmą udział w specjalnych warsztatach na wydziale Logistyki - Politechniki Rzeszowskiej (wiecej informacji o tym co dzieje sie w technikum logistycznym znajdziecie również na Facebooku – Logistyk na Górce).