Uczniowie klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego i klasy pierwszej Technikum Logistycznego uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez wykładowców z Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego w Radomiu. Pani dr Ewa Ferensztajn – Gardas oraz dr Renata Krajewska przedstawiły ciekawe informacje na temat nowoczesnej logistyki. Prowadzące w bardzo ciekawy sposób przybliżyły uczestnikom dziedzinę nauki jaką jest logistyka, czym się zajmuje i jak ważna jest ona dla każdego człowieka. Podały wiele przykładów, jak często mamy do czynienia z logistyką w życiu codziennym nie zdając sobie z tego sprawy. Wskazały jak wiele możliwości dają umiejętności nabywane przez studentów logistyki w późniejszym poszukiwaniu atrakcyjnego stanowiska pracy i kariery zawodowej. Wykład podkreślił, iż jest to kierunek ciągle rozwijający się, który stanowi podstawę gospodarczą wielu państw świata.

Po zakończeniu oficjalnego spotkania uczniowie i nauczyciele mieli możliwość rozmowy z wykładowcami radomskiej uczelni, którzy odwiedzili naszą nową pracownie logistyki. Dyrekcja szkoły podjęła rozmowy na temat podjęcia bliższej współpracy między uczelnią - Uniwersytetem Technologiczno- Humanistycznym, a naszą szkołą.