Dobiegł końca realizowany w naszej szkole projekt edukacyjny pod hasłem „Dni pamięci”. W ramach projektu odbył się cykl zajęć dla klas pierwszych prowadzonych przez pana Zbigniewa Zybałę - historyka i regionalistę a dotyczących Bitwy Opatowskiej – jej przebiegu, skutków oraz pamiątek z nią związanych. Uczniowie obejrzeli również wystawę reprodukcji Grafiki i Malarstwa Artura Grottgera pt. "Polonia 1863" i wzięli udział w miejskich obchodach 153 rocznicy Bitwy Opatowskiej i 154 rocznicy Powstania Styczniowego.

Zadaniem uczestniczących w projekcie było także wykonanie gazetki tematycznej poświęconej Bitwie Opatowskiej oraz bibliografii załącznikowej. Opiekę nad projektem sprawowały A. Zwolska i M. Wicha.