Rozpoczynamy obchody Dni Pamięci poświęcone lokalnym wydarzeniom historycznym oraz ich bohaterom.

Dni Pamięci w Zespole Szkół nr1 w Opatowie - Obchody 153 rocznicy Bitwy Opatowskiej

Cele:
1. Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej i państwowej.
2. Upowszechnianie wiedzy na temat polskiej historii i kultury.
3. Kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.
4. Kształtowanie postaw odpowiedzialności za siebie, swoją miejscowość i swój kraj.
5. Wzmacnianie więzi lokalnych, identyfikacji z miejscem pochodzenia, jego dziedzictwem kulturowym, ochroną wspólnego dziedzictwa historyczno - kulturowego.
6. Kultywowanie pamięci o bohaterach poprzednich pokoleń.
7. Kształtowanie postawy szacunku do polskiego dziedzictwa kulturowego
8. Kształcenie umiejętności i nawyku samodzielnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych, Internetu.
9. Kształcenie umiejętności tworzenia opisów bibliograficznych różnych dokumentów

Przedsięwzięcia:
1. Udział w przedstawicieli społeczności szkolnej w miejskich obchodach 153 rocznicy Bitwy Opatowskiej i 154 rocznicy Powstania Styczniowego.
2. Udział uczniów w wystawie reprodukcji Grafiki i Malarstwa Artura Grottgera pt. " Polonia 1863".
3. Udział uczniów klas I Liceum i Technikum w prelekcji pana Zbigniewa Zybały - historyka i regionalisty nt Powstania Styczniowego i Bitwy Opatowskiej w ramach zajęć WOK.
4. Przygotowanie tematycznej gazetki ściennej.
5. Przygotowanie bibliografii dotyczącej Bitwy Opatowskiej.

Osoby odpowiedzialne: M. Wicha, A. Zwolska.