W dniu 14 grudnia 2016 roku w Starostwie Powiatowym miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: sandomierskiego, buskiego, staszowskiego i opatowskiego. Uroczystość prowadził dyrektor Wydziału Organizacji i Rozwoju Edukacji w Kuratorium pan Maciej Długosz, zaś władzę kuratoryjne reprezentowała Wicekurator Świętokrzyski pani Renata Rabczyńska. W imieniu Prezes Rady Ministrów stypendia wręczał Wicewojewoda Świętokrzyski pan Andrzej Bętkowski. Gospodarzem uroczystości był Starosta Opatowskie pan Bogusław Włodarczyk w towarzystwie Starosty Staszowskiego pana Michała Skotnickiego oraz Mirosława Adamka, członka Zarządu Powiatu Opatowskiego.

Wśród kandydatów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu, znaleźli się również najlepsi uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie tj. Katarzyna Chaba z kl. III LO Mundurowego i Krzysztof Pyza z kl. II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Po oficjalnych uroczystościach, w których uczestniczyło w sumie 35 najzdolniejszych uczniów z czterech powiatów. Odbyła się także część artystyczna przygotowana przez młodzież z naszej szkoły pod kierunkiem pani Edyty Gwoździk. Na koniec wszyscy uczestnicy udali się na poczęstunek przygotowany przez uczniów naszego Technikum Gastronomicznego pod kierunkiem pani Doroty Pitek, Agnieszki Spały i Moniki Wichy.