15 grudnia 2015 r. roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie odwiedzili swoich młodszych kolegów z Samorządowego Zespołu Szkół Nr 1 oraz Samorządowego Zespołu Szkół Nr 2. Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia zaprezentowali krótki program muzyczny i zaprosili uczniów do wspólnej zabawy i udziału w konkursie tematycznie związanym ze zbliżającymi się świętami. W trakcie zabawy śpiewali wspólnie świąteczne piosenki i kolędy a także częstowali wypiekami przygotowanymi przez młodzież Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Na zakończenie w imieniu całej młodzieży Zespołu Szkół nr 1, Dyrekcji i Grona Pedagogicznego złożyli wszystkim życzenia radosnych, pogodnych, wesołych i zdrowych świąt oraz wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń w nowym roku. Nad przygotowaniem świątecznych wypieków i oprawy artystycznej czuwały panie Dorota Pitek, Agnieszka Spała, Agnieszka Zwolska.