Wydział Szkolenia Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Waldemar Domagała - trener koordynator Grassroots z województwa świętokrzyskiego, Dyrekcja ZS nr 2 w Opatowie, z dyrektor, Barbarą Kasińską oraz Dyrekcja ZS nr 1 w Opatowie, z dyrektor Magdaleną Gdowską a także uczniowie opatowskich placówek szkolnych sprawili, że kolejna, świętokrzyska edycja Akademii Piłkarskiej Grassroots uznana została za najlepiej zorganizowaną w Polsce! - 234 trenerów, wychowawców, nauczycieli wychowania fizycznego - także z Podkarpacia, Małopolski a nawet ... z Oslo. Doskonale przygotowana i świetnie prezentująca się młodzież z sandomierskiej Akademii Młodych Orłów.

Niezwykle uprzejmi uczniowie - przewodnicy z klasy mundurowej, ZS Nr 1 w Opatowie. Wreszcie, wyśmienity poczęstunek, przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych ZS Nr 1. To wszystko sprawiło, że dzisiejsze szkolenie wypadło na "szóstkę" - mówi Marcin Gawron, wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej do spraw szkolenia. Nim rozpoczęła się część oficjalna, prezes Gawron odczytał list powitalny napisany przez Mirosława Malinowskiego, prezesa ŚZPN. Po chwili, starosta powiatu opatowskiego - Bogusław Włodarczyk, w dowód uznania za "pracę na rzecz rozwoju piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży w województwie świętokrzyskim" odebrał przygotowany przez zarząd Związku pamiątkowy grawerton. - Jest mi niezmiernie miło, iż możemy zawsze liczyć na pana pomoc. Jesteśmy w Opatowie kolejny raz, i kolejny raz czujemy się tu, jak u siebie w domu - mówił do starosty Włodarczyka, trener reprezentacji Polski U-15, Robert Wójcik. - Jeżeli tylko wojewódzkie władze piłkarskie dojdą do wniosku, aby Akademia Grassroots odbywała się corocznie w naszym mieście - już dziś, publicznie wyrażam zgodę - stwierdził B. Włodarczyk. Chwilę potem - z rąk Ryszarda Binensztoka i Mariusza Słabiaka, członków zarządu ŚZPN - grawertony otrzymały dwie panie - Barbara Kasińska (dyrektor ZS nr 2) oraz Magdalena Gdowska (dyrektor ZS Nr 1). Jestem pod wrażeniem. To było jedno z najlepszych, jeśli nie najlepsze szkolenie w Polsce - mówił w podsumowaniu Przemysław Prętkiewicz, pracownik Departamentu Grassroots PZPN. Stronę gastronomiczną i logistyczną imprezy przygotowała młodzież technikum gastronomicznego i liceum mundurowego Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie pod kierunkiem nauczycieli Agnieszki Spały, Moniki Masternak, Anety Król i Roberta Gubernata. Władze powiatowe oprócz Starosty Opatowskiego Bogusława Włodarczyka reprezentowali również: Tomasz Świątek Przewodniczący Powiatowej Komisji Oświaty i Sportu oraz kierownik Wydziału Oświaty w Starostwie Marek Gołasa.