swiety mikolaj ruchomy

Już po raz piąty młodzież Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie 6 grudnia 2016r. wybrała się w roli św. Mikołaja do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Niemienicach. W tym roku temu szczytnemu przedsięwzięciu towarzyszyły słowa Marka Twaina „Być dobrym to rzecz szlachetna, ale uczyć innych być dobrymi, to rzecz jeszcze szlachetniejsza”. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do tego wielkiego zadania od wielu tygodni.

Mikołajowe prezenty w postaci słodyczy oraz innych upominków otrzymanych z rąk naszej młodzieży, sprawiły wszystkim wychowankom Specjalnego Ośrodka ogromną radość. Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Niemienicach, pani Bożena Chodorek przekazała serdeczne podziękowania za okazaną pomoc, ogromne serce oraz wsparcie finansowe na ręce dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie, pani Magdalenie Gdowskiej, nauczycielom oraz młodzieży. Akcję charytatywną na rzecz dzieci niepełnosprawnych w Niemienicach młodzież przygotowała głównie pod opieką nauczycieli, p. Marty Firmanty, p. Małgorzaty Stępień, p. Magdaleny Kidoń, wszystkich pozostałych nauczycieli naszej szkoły oraz Samorządu Uczniowskiego.