3 listopada 2016 r. młodzież klas I i II Technikum Hotelarstwa z Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie wraz z opiekunami Iwoną Winiarczyk – Kapsą i Małgorzatą Stępień, wzięła udział w praktycznych zajęciach w cztero - gwiazdkowym butikowym hotelu Bristol**** ATR & Medical SPA w Busku Zdrój. Hotel mieści się w samym centrum Buska – Zdroju w sąsiedztwie ogrodu łazienkowskiego, jest on połączeniem zabytku z nowoczesnością. Stary budynek słynnej secesyjnej willi Bristol odrestaurowano dobudowując do niego nowoczesną część hotelową ze strefą uzdrowiskową i SPA. Ośrodek ten optymalnie łączy funkcję hotelową i restauracyjną z balneologią i rekreacją.

Zajęcia poprowadził pracownik hotelu p. Emilia Kopacz, która na wstępie zapoznała przyszłych hotelarzy z ciekawą historią hotelu Bristol, opowiedziała o dziełach sztuki zdobiących ściany hotelu i holu, a następne uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca w sercu hotelu, czyli pionie recepcyjnym. Pracownik recepcji omówił zadania recepcji, wyposażenie, współpracę tego pionu z innymi działami hotelu oraz pokazał i objaśnił działanie profesjonalnego programu komputerowego do zarządzania pracą całego hotelu i obsługi rezerwacji, a ponadto przedstawił procedury „check-in” i „czeck-out” stosowane w przypadku gościa indywidualnego. Młodzież zobaczyła sale wielofunkcyjne odpowiednio wyposażone we współczesne środki techniczne, w których odbywają się szkolenia, konferencje, zjazdy, pokazy, koncerty, aukcje, a wśród nich przepiękną salę kominkową z biblioteką. Obejrzała też część mieszkalną obiektu, mającą do dyspozycji 130 miejsc noclegowych w 71 komfortowych, klimatyzowanych pokojach. Ta część zajęć pozwoliła na zapoznanie się z różnymi typami jednostek mieszkalnych np.: pokój Classic, pokój Superior, pokój Delux, apartamenty, w których ciekawie zaaranżowano wnętrza. Specjalista wyjaśnił, że cała przestrzeń uzdrowiska oraz hotelowo - restauracyjna jest oczyszczana, nawilżana i jonizowana, dodatkowo pokoje w zabytkowej części mają możliwość indywidualnego uzdatniania powietrza według preferencji gości. Uczniowie dowiedzieli się, czemu służy jonizacja powietrza na terenie hotelu oraz, że zadaniem oczyszczaczy jest odfiltrowanie powietrza ze wszystkich zanieczyszczeń w postaci pyłów, zapachów, kurzu oraz roztoczy. Adepci sztuki hotelarskiej mogli obserwować także pracę w pionie gastronomicznym i rekreacyjno-wypoczynkowym. Profesjonaliści zapoznali ich z pełnym zakresem usług „spa” oraz centrum rekreacji i fitness. Pracownicy hotelu zdradzili również, że goście hotelowi mogą korzystać z basenu, którego woda jest oczyszczana nanosrebrem. Do dyspozycji gości jest bogaty wybór zabiegów pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych, nowoczesna bieżnia antygrawitacyjna na której jedna z uczennic miała możliwość poćwiczyć W trakcie ćwiczeń na bieżni, wytwarza się próżnia, która sprawia, że człowiek waży np. 20 kilo mniej. Jest to szczególnie ważne przy leczeniu kontuzji stawów. W dziale fizjoterapii specjaliści wyjaśnili jaki wpływ ma na organizm ludzki np. kriokomora. Na koniec zajęć młodzież, wręczając słodki upominek, podziękowała za wspaniałą praktyczną lekcję z zakresu organizacji pracy w hotelarstwie, która z pewnością będzie bardzo pomocna podczas przygotowywania się do praktycznego egzaminu zawodowego.