Fundacja GROM COMBAT z Warszawy, która patronuje klasom mundurowym ZS Nr 1 w Opatowie oraz nauczyciele koordynujący pracę mundurówki pani Edyta Gwoździk i pan Marek Frejlich, zorganizowali dla 60-osobowej grupy szkolenie w Ośrodku ,, Gołoborze''. 36 godzinne Manewry zawierały elementy systemu GROM COMBAT, musztry, poruszania się w szyku, ćwiczenia TRX oraz szkolenie wodne. Oprócz zdobywania przez młodzież umiejętności sportowych i ogólnorozwojowych,organizatorzy założyli także integrację grupy poprzez ćwiczenia psychologiczne uczące pracy zespołowej. Uczniowie ,,Mundurówki'' mieli także możliwość wspólnego śpiewania pieśni legionowych i patriotycznych w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości.

Dużym wsparciem dla instruktorów byli absolwenci mundurówki , którzy odbywają Służbę Przygotowawczą .Swoją wiedzą zdobytą w wojsku dzielili się się z młodszymi kolegami i koleżankami, prowadząc szkolenie unitarne i zapoznając ich z regulaminami wojskowymi. Malowniczo położony w sercu Gór Świętokrzyskich Ośrodek "Gołoborze'' na 36 godzin zamienił się w koszary wojskowe. Najwięcej emocji wzbudziła tradycyjna wojskowa pobudka i zaprawa poranna, która odbyła się mimo deszczu, mgły i przejmującego chłodu- powiedziała pani Edyta Gwoździk. Niezrażeni przeciwnościami aury, kadeci dzielnie wykonywali polecenia instruktorów. Intensywność szkolenia sprawiła, że nie było czasu na nudę – poinformował pan Marek Frejlich. Uczniowie I klasy mundurowej , dla których było to pierwsze szkolenie nie kryli swego zmęczenia, ale też wielkiego zadowolenia. Przemek Kidoń z klasy I dziękując instruktorom za przeprowadzone szkolenie powiedział : "wybór tej klasy i szkoły był strzałem w 10, dziękuję w imieniu wszystkich za znakomite szkolenie, ilość zajęć, pomysłowość, przekazaną wiedzę i poświęcony nam czas''. Wszyscy wrócili mocno zmęczeni ,ale zadowoleni i gotowi do kolejnych szkoleń.
Koordynatorzy "Mundurówki'' zdradzili, że przygotowują dla swych kadetów kolejne niespodzianki, o których wkrótce poinormują.