Dobrze prowadzona logistyka produkcji pozwala dobrze funkcjonować na rynku tylko najlepszym firmom. To te przedsiębiorstwa pozwalają tworzyć dobrze rozwijającą się gospodarkę naszego kraju i regionu. Dlatego też logistycy Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie wybrali jako cel swojej kolejnej wycieczki edukacyjnej firmę TABEX-OZMO (Ostrowieckie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych). Firma funkcjonująca na rynku od ponad 100 lat, wciąż rozszerza gamę swoich wyrobów, unowocześnia linie technologiczne i park maszynowy, wprowadza nowe technologie oraz dostosowuje produkcję do najnowszych trendów rynku i wymagań klientów. Wprowadzając System Zarządzania Jakością i zdobywając certyfikaty  ISO 9001 : 2000 w zakresie „Produkcja wyrobów ogniotrwałych” podkreśla swoją pozycję lidera lokalnej przedsiębiorczości. Chcąc uczyć się zawodu od najlepszych, młodzież Technikum Logistycznego w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie, postanowiła skorzystać z zaproszenia „TABEX-OZMO” i wziąć udział w „zajęciach” na terenie firmy. Tę niecodzienną lekcję poprowadzili: Wiceprezes – Dyrektor ds. Produkcji Pani Lucyna Oleniacz–Mazur i Wiceprezes – Dyrektor ds. Handlu Pan Mariusz Piotrowski. Przyszli logistycy zostali zapoznani z strukturą organizacyjną firmy i schematem procesu produkcyjnego.

Następnie, uczniowie i prowadzący przeszli na teren hal zakładowych gdzie, poznali pracę na poszczególnych etapach produkcji i zadania związane z logistyką zaopatrzenia produkcji. Zwiedzili magazyn surowców, stanowiska produkcyjne wyrobów formatowanych i nieformatowanych, komórki kontroli jakości produktów, pakowania i magazyn wyrobów gotowych. Młodzież miała możliwość zadawania pytań przedstawicielom firmy i rozmowy na tematy związane z funkcjonowaniem zakładu. Wiedza, jaką dzielili się prowadzący z uczniami wzbudzała w uczniach ogromną ciekawość i zainteresowanie kierowaniem procesem zarządzania, produkcji, magazynowania i dystrybucji wyrobów. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne w tętniącej życiem fabryce. Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca naszej szkoły z firmą będzie kontynuowana, a doświadczenie i kompetencje pracowników przedsiębiorstwa, pozwolą nam lepiej wykształcić i przygotować kolejne grupy logistyków, którzy wejdą na krajowy rynek pracy.

Więcej na temat firmy TABEX-OZMO znajdziecie pod adresem http://www.tabex-ozmo.pl