27 września młodzież wszystkich klas pierwszych w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie złożyła uroczyste ślubowanie. Na sztandar szkoły młodzież zobowiązała się między innymi godnie reprezentować imię Szkoły, przestrzegać praw człowieka, rzetelnie uczyć się oraz cenić nade wszystko wartości patriotyczne. Pani dyrektor Magdalena Gdowska życzyła pierwszoklasistom, aby nowa szkoła była dla nich wspaniałym miejscem, w którym nie tylko zdobędą wymarzony zawód i nowe pomysły na życie, ale także zawiążą nowe przyjaźnie. Prowadzący uroczystość – Krzysztof Pyza - w imieniu wszystkich starszych kolegów i koleżanek zapewnił, że zawsze mogą liczyć na opiekę, radę i koleżeńską pomoc. Jednocześnie wyraził pragnienie, aby ten dzień zapisał się mile w ich pamięci.

Dalszą część uroczystości stanowiły „otrzęsiny”, które pozwoliły przyjąć młodszych kolegów do szkolnej braci. Mamy nadzieję, że lubicie tańczyć, słuchać muzyki oraz wytężać umysły. Dzisiaj macie doskonałą okazję, aby te pasje rozwijać- powiedziała prowadząca część artystyczną, Katarzyna Chaba. Dlatego też motyw przewodni tej części programu –„muzyka łączy pokolenia” pozwolił pierwszoklasistom przenieść się w muzyczną podróż. Młodsi koledzy mogli nie tylko w zaproponowanych konkurencjach wspólnie śpiewać, tańczyć, ale także w zabawny sposób sprawdzić swoją wiedzę z dziedziny filmu, muzyki, sportu oraz polityki. Z całą pewnością możemy wszystkim pierwszoklasistom pogratulować otwartej postawy, odwagi oraz pomysłowości. Życzymy, aby wspomniane cechy towarzyszyły im stale w kolejnych latach nauki.
Program artystyczny otrzęsin przygotowali uczniowie klasy IITŻ, IITHO oraz IIILOM pod opieką p. M.Firmanty, p. M.Stępień, p. A.Religi oraz p. M.Jakubowskiej.