Uczniowie Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie włączyli się w obchody Dnia Dziecka w Zespole Szkół w Sadowiu. Młodzież przygotowała pokaz swoich umiejętności artystycznych i sportowych. Specjalnie na tą okazję uczennice klasy ITH i ITŻ oraz IIITŻ pod kierunkiem nauczycielki w-f Anety Król zaprojektowały stroje, wybrały oprawę muzyczną dla układu choreograficznego pt. „Dzikuski”. Taniec miał podkreślać spontaniczność, temperament i pomysłowość uczennic z tutejszej szkoły, był impresją na temat słowiańskiego święta zakochanych – nocy świętojańskiej.

Poszczególne szkoły typu technikum przedstawiły charakterystykę zawodów, w których się kształcą, zaś licealna klasa „mundurowa” popisywała się sprawnością fizyczną i zaprezentowała sztuki walki i samoobrony. Nad młodzieżą czuwali pomysłodawcy i opiekunowie: Aneta Król, Iwona Winiarczyk–Kapsa, Monika Wicha, Agnieszka Spała, Marek Frejlich, Grzegorz Popek, Mariusz Kowalski, Tomasz Sewera, Jerzy Lulin i Piotr Cybula. Festyn w Sadowiu stał się okazją do nawiązania współpracy z placówką z naszego powiatu oraz przyczynił się do integracji młodzieży z obu szkół.

Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz Młodzieży Zespołu Szkół w Sadowiu składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie.