W bieżącym miesiącu w naszej szkole zostały przeprowadzone konsultacje społeczne na temat „Mapa zagrożeń powiatu opatowskiego”.  Komendę Powiatową Policji w Opatowie reprezentowali: asp. Grzegorz Rusak, asp. Mariusz Chodała i mł. asp. Krzysztof Pietrzyk. Stronę społeczną reprezentowała młodzież szkolna z klas mundurowych wraz ze swym opiekunem Szczepanem Madejem. Podczas prezentacji policjanci bardzo szczegółowo przedstawili zarówno w formie opisowej jak i graficznej stan bezpieczeństwa w Powiecie Opatowskim. Szczegółowo omówiono różne przestępstwa, w tym: przestępczość gospodarczą, przestępczość narkotykową, wykroczenia szczególnie uciążliwe społecznie, wykroczenia przeciwko spokojowi i porządkowi społecznemu, wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej,  wykroczenia przeciwko urządzeniom użyteczności publicznej, wykroczeniom przeciwko ustawie o wychowaniu w trzeźwości, kradzież mienia, niszczenie mienia. Omówiono także bardzo obszernie stan bezpieczeństwa na drogach Powiatu opatowskiego.

W drugiej części spotkania młodzież miała możliwość ustosunkowania się do omawianych problemów, dyskutowania i zadawania pytań policjantom. W ostatniej części spotkania uczniowie wypełniali anonimowo ankiety z pytaniami dotyczącymi omawianych zjawisk. Dzięki takiej formie spotkania uczniowie otrzymali odpowiedzi na wiele pytań, także bardzo indywidualnych i szczegółowych, natomiast przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Opatowie poznali opinie młodego pokolenia społeczności lokalnej na temat bezpieczeństwa.