Uczniowie Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie uzyskali dwa pierwsze miejsca w XII  Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, który odbył się 6 kwietnia 2016r. w Ożarowie. Wśród uczestników Konkursu znaleźli się uczniowie dwóch szkół ponadgimnazjalnych: Zespół Szkół Nr1 w Opatowie oraz Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej- Curie. W konkursie młodzież zmierzyła się z zagadnieniami z wielu dziedzin, np. historii, literatury, muzyki,  geografii, polityki oraz przemysłu. Uczniowie udzielali odpowiedzi w języku niemieckim na 83 pytania. Nagrody w postaci albumów zostały ufundowane przez Starostę Opatowskiego Bogusława Włodarczyka.

Solidnym przygotowaniem do konkursu wykazali się uczniowie Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie, otrzymując dwa pierwsze miejsca: I miejsce uzyskała Kamila Mazurek z klasy IV Technikum Ekonomicznego, natomiast II miejsce - Mateusz Wójcik  z klasy III TZ i UG. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowały nauczycielki języka niemieckiego p. Marta Firmanty i p. Anna Religa.