W dniu 22 marca 2016 roku odbyła się trzecia w tym roku akcja honorowego  krwiodawstwa. Nasi uczniowie, absolwenci, młodzież spoza szkoły oraz mieszkańcy środowiska lokalnego podzielili się  z potrzebującymi tym najcenniejszym darem jakim jest krew. Była to kolejna akcja społeczna. Zebrano łącznie 19.8 litrów krwi. W akcji uczestniczyło 72 osoby, z czego krew oddało 44 osoby. Nad sprawnym przebiegiem akcji i organizacji czuwała młodzież ze szkolnego koła Polskiego Czerwonego Krzyża wraz ze swym opiekunem Szczepanem Madejem.

Ze strony medycznej akcja została przeprowadzona przez ekipę wyjazdową Regionalnego Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa w Kielcach. Dziękujemy wszystkim i zapraszamy na kolejną akcję, jeszcze w tym roku szkolnym!