W dniu 17 marca 2016 uczniowie klas maturalnych pod opieką wychowawców i katechetów wzięli udział w XXV Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę. Pobyt w maryjnym sanktuarium rozpoczęło spotkanie z „ciekawym człowiekiem”. W tym roku był nim Robert Tekieli, znany dziennikarz i publicysta, który mówił o zagrożeniach duchowych współczesnego człowieka. Zwieńczeniem była modlitwa różańcowa w Kaplicy Cudownego Obrazu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Mszy świętej przewodniczył  ksiądz bp Edward Frankowski, który mówił o odpowiedzialnym wybraniu drogi życiowej i o Maryi jako Matce, która otacza wszystkich ludzi czułą miłością.

Na zakończenie Mszy św. w imieniu młodzieży maturalnej diecezji sandomierskiej przedstawiciele uczniów z naszej szkoły: Urszula Wiącek, Anna Wójcik oraz Grzegorz Włodarczyk złożyli na ręce księdza bpa podziękowanie za  sprawowanie Mszy świętej i wygłoszone słowo Boże.