"Bo coś w szaleństwach jest młodości
Wśród lotu,wichru ,skrzydeł szumu
Co jest mądzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu"

Tymi słowami  6 lutego 2016r. uczniowie ZS Nr1 w Opatowie Aleksandra Kowalska i Grzegorz Włodarczyk powitali zgromadzonych na jedynym i niepowtarzlnym balu studniówkowym. Otwarcia balu dokonała pani Magdalena Gdowska – dyrektor szkoły. W swoim przemówieniu pani dyrektor życzyła młodzieży wspaniałej zabawy i sukcesów na egzaminie maturalnym, a także realizacji życiowych ścieżek zgodnie ze zdobytymi podczas nauki w szkole upragnionymi zawodami. Kiedy padły słowa "poloneza czas zacząć'' młodzież dostojnym krokiem staropolskiego tańca rozpoczęła bal studniówkowy.

Przepiękny układ choreograficzny został  przygotowany przez panią Monikę Masternak, pana Marka Frejlicha i pana Waldemara Domagałę. Studniówka to czas, kiedy młodzież może spotkać się ze swoimi nauczycielami w odświętnej scenerii i podziękować za ich trud, pracę i przekazywaną wiedzę. W imieniu przedstawicieli klas maturalnych głos zabrali: Kornelia Kędziora, Andrzej Raczyński, Wiktor Bartosik i Grzegorz Włodarczyk . Słowa podziękowania i bukiety kwiatów zostały przekazane pani Magdalenie Gdowskiej – dyrektor ZS Nr 1 w Opatowie, panu Tomaszowi Świątkowi – Radnemu Powiatu Opatowkiego,  wychowawcom klas maturalnch: pani Agnieszce Spale – wychowawczyni klasy IV TżiUG, panu Tomaszowi Sewerze – wychowawcy klasy IV TE i TOT, panu Mariuszowi Masternakowi – wychowawcy klasy IV TPS i panu Markowi Frejlichowi – wychowawcy klasy III LOM, nauczycielom przygotowującym układy choreograficzne oraz pani Edycie Gwoździk za oprawę artystyczną balu. Nie zabrakło także słów pełnch podziękowań dla rodziców maturzystów, którzy zorganizowali ten przepiękny bal. W ich imieniu głos zabrali pani Renata Lis i pan Marek Kasprzyk życząc wszystkim zabawy ,,do białego rana“
Niepodzianką był walc zatańczony przez grupę tancerzy z klas maturalnych, przygotowany przez panią Monikę Masternak. Tego magicznego wieczoru zachwycała piękna sala, doskonała muzyka, wykwintne menu, wspaniałe stroje i znakomite humory. Wsztstko to sprawiło, że ta noc "do innych niepodobna"