Z inicjatywy Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża młodzież naszej szkoły przystąpiła po raz kolejny do uczestnictwa w 24 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 10 stycznia 2016r. W tym roku celem Orkiestry jest zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. 7 stycznia br. młodzież wraz z opiekunem Szczepanem Madejem uczestniczyła w szkoleniu zorganizowanym przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Opatowie. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Opatowie zaproszeni na spotkanie zapoznali młodzież z zasadami bezpieczeństwa w czasie prowadzenia akcji. Młodzież oprócz opieki i nadzoru ze strony Policji i Sztabu WOŚP mogła także liczyć na opiekę i wsparcie ze strony nauczycieli naszej szkoły: Szczepana Madeja, Jana Hynka, Roberta Gubernata i Pawła Weselaka.

Nasi wolontariusze kwestowali najczęściej w miejscach zamieszkania i po zakończeniu zbiórki zgłaszali się do Sztabu WOŚP w Opatowskim Domu Kultury. Spośród naszej młodzieży szkolnej wolontariuszami byli: Aleksandra Stąporek, Angelika Cieszkowska, Justyna Witoń, Weronika Borycka, Kinga Gruszka, Aleksandra Wolska, Dominika Bińczak, Justyna Węglewicz, Katarzyna Chaba, Klaudia Szczykutowicz, Marcin Kankowski, Michał Wasiński, Maciej Bocheński.
Łącznie nasi wolontariusze zebrali sumę 5.112,60 ( pięć tysięcy sto dwanaście złotych, 60 groszy.
Wolontariuszom dziękujemy!