W dniu 18 grudnia 2015r. roku uczniowie Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie odwiedzili  swoich młodszych kolegów z  Samorządowego Zespołu Szkół Nr1 oraz Samorządowego Zespołu Szkół Nr2. Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia zaprezentowali krótki program muzyczny i zaprosili uczniów do wspólnej zabawy i udziału w konkursie tematycznie związanym  ze zbliżającymi się świętami.  W trakcie zabawy śpiewali wspólnie świąteczne piosenki i kolędy a także częstowali wypiekami przygotowanymi przez młodzież Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Na zakończenie w imieniu całej młodzieży Zespołu Szkół Nr1, Dyrekcji i Grona Pedagogicznego złożyli wszystkim życzenia radosnych, pogodnych, wesołych i zdrowych świąt oraz wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń w nowym roku.

Nad przygotowaniem świątecznych wypieków i oprawy artystycznej  czuwały panie Dorota Pitek, Agnieszka Spała, Monika Wicha, Agnieszka Zwolska.