By dłużej cieszyć się magią Świąt Bożego Narodzenia, młodzież z klas: III TŻ, I TŻ, ITHO pod kierunkiem, pani Agnieszki Frejlich już na początku grudnia rozpoczęła rytuał przygotowań do kiermaszu adwentowego, który odbył się w naszej szkole po raz piąty – dnia 17 grudnia br.Adwent to radosne oczekiwanie, więc w myśl tradycji uczniowie wspomnianych klas spędzali grudniowe dni  w atmosferze życzliwości, sprawiedliwego dzielenia się pracą – wykonując własnoręcznie świąteczne ozdoby i piekąc aromatyczne słodkości.  Dzięki wytrwałości młodzieży na kiermaszu można było nabyć pudełka pachnące korzennymi pierniczkami, lukrowane choinki, maślane serduszka przekładane konfiturami, orzechowce, kieszonki z  jabłkiem i pierniki.

Dużą popularnością cieszyły się wykonane własnoręcznie bombki: metodą decoupage, zdobione cekinami ,pistacjami, migdałami, choinki, gwiazdki, stroiki, anioły z masy solnej . Nie mogło zabraknąć zielonych girland – symbolu witalności, jabłek – zapewniających zdrowie i orzechów włoskich – zwiastujących powodzenie materialne.  Każdy mógł nabyć drobiazg dla siebie, by przy cieszących oko dekoracjach przyjemniej wyczekiwać pierwszej gwiazdki.  Zaś pomysłodawcy kiermaszu zarobione fundusze przeznaczą na zorganizowanie wycieczki.