Już od początku grudnia uczniowie klas I i II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przygotowywali się do Świat Bożego Narodzenia. W ramach pracowni gastronomicznej przygotowali wiele wigilijnych i świątecznych potraw. Na pięknie udekorowanym stole królowały: ryby sporządzone na kilka sposobów, a szczególnie śledzie w różnych wersjach w tym propozycja „żywieniówki” – „ śledź po  opatowsku”, zupa migdałowa, tradycyjny barszcz czerwony i świętokrzyska wersja wigilijnego barszczu, pierogi z kapusta i grzybami, postne łazanki, wigilijna kasza z sosem grzybowym, paluchy z makiem i orzechami, kompot z suszu z dodatkiem aromatycznych korzennych przypraw, efektowne sałatki z rybami w roli głównej wg pomysłów uczniów TŻiUG, a także wigilijne słodkości w postaci makowych strucli i keksów w nowatorskich aranżacjach.

Unoszący się w szkole zapach świątecznych smakołyków wszystkich wprowadził w radosny nastrój. Do prawdziwej świątecznej atmosfery zabrakło tylko śniegu. Ale i w  tym przypadku młodzież wykazała się kreatywnością i aby tradycji stało się zadość zbudowali zimową wioskę. W ramach pracowni gastronomicznej wykonali malownicze domki z piernikowego ciasta, udekorowane lukrem. Nie zabrakło także innych bożonarodzeniowych atrybutów w postaci choinek, piernikowych serc i mufinek. Piernikowe chatki stanęły  do konkursu. Wybór był bardzo trudny. Ostatecznie jury postanowiło przyznać :

I miejsce – Weronika Duda,

II miejsce  Justyna Religa,

III miejsce  Klaudia Grabowiec

oraz wyróżnienia Marcel Przygoda, Weronika Grabda i Karolina Bień.

Pełni świątecznych inspiracji uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pragną udostępnić Państwu niezawodną  recepturę na Boże Narodzenie:

Składniki:

Sposób przyrządzenia:

Wszystkie składniki wymieszać i zaprawić gorącą mieszanką pięknych chwil. Przelać do czystego naczynia miłości, udekorować licznymi uściskami i samymi życzliwościami, posypać drobnymi upominkami i wspomnieniami. Piec w aromacie przyjaźni i zrozumienia. Podawać na talerzu akceptacji i zaufania! Spożywać w gronie najbliższych! Świątecznego

Smacznego dla wszystkich! Życzą Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wraz z nauczycielkami  Dorotą Pitek, Agnieszką Spała i Moniką Wicha.