Wprowadzenie kierunku „Technik hotelarstwa” do oferty edukacyjnej 2015 Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie spowodowało szybkie nawiązanie współpracy z firmami świadczącymi usługi w zakresie sprzedaży bazy noclegowej. W grudniu 2015r. młodzi adepci hotelarstwa odwiedzili pensjonat „Kamienica przy Bramie”. Po wizytach w hotelach „Red” i „Miodowy Młyn” młodzież poznała kolejny rodzaj obiektu świadczącego szeroki zakres usług związany z pobytem gości. Uczniowie zapoznali się z wyznacznikami „pensjonatu” jako turystycznego obiektu  hotelarskiego. Zwiedzając „Kamienicę”, przepięknie usytuowaną na opatowskiej Starówce, obserwowali pracę i postawę pracowników.

Nawet teoretyczne zagadnienia wydały się atrakcyjne i ciekawe, bo przekazane w miejscu, którego bezpośrednio dotyczyły. Wśród omawianych zagadnień podczas praktycznej lekcji hotelarstwa znalazły się między innymi: tematy z zakresu BHP czy przepisów sanitarnych.  Młodzież została również odpowiednio zmotywowana do nauki języków obcych. Okazało się bowiem, że goście pensjonatu to w większości obcokrajowcy. USA, Wielka Brytania, Portugalia, Niemcy to tylko niektóre państwa, skąd przybywają goście  „Kamienicy”.  Miła atmosfera i przyjazna postawa pracowników sprawiły, że placówka w krótkim czasie stworzyła grupę stałych gości. Zaś konieczność rezerwacji pokoi z wyprzedzeniem świadczy o dużym popycie w branży hotelowej, której naprzeciw wychodzi kierunek kształcenia „Technik hotelarstwa” funkcjonujący od niedawna w Zespole Szkół Nr 1w Opatowie. Absolwenci – technicy mogą więc liczyć na atrakcyjną pracę.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie

dziękują Właścicielom „Kamienicy przy Bramie”

i życzą wielu gości w Nowym Roku