Uczniowie Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie już po raz trzeci chętnie wzięli udział w konkursie wiedzy o prawie pracy i BHP pt. „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ma on na celu promowanie wśród młodych ludzi idei bezpieczeństwa pracy oraz poszerzanie ich wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy.

Przygotowywanie się do współzawodnictwa w konkursie ułatwi w przyszłości uczniom świadome poruszanie się po rynku pracy, na który niedługo sami wkroczą. Etap szkolny konkursu odbył się 15 grudnia 2015r. Wzięło w nim udział 20 osób. Zadaniem konkursowym było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań. Dwoje uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów tj. Paulina Lebieda z klasy IV Tż (25/25 pkt) i Karol Czeczot z klasy III Tps (24/25 pkt) będzie reprezentowało naszą szkołę na wojewódzkich eliminacjach konkursu, które odbędą się w Kielcach. Etap szkolny został przygotowany przez nauczycieli: Agnieszkę Spałę i Romana Górę.