W dniu 15 grudnia 2015r. w Zespole Szkół Nr1  przeprowadzona została kolejna, druga w tym roku szkolnym akcja honorowego krwiodawstwa. Organizatorem tej akcji, podobnie jak poprzednich było Szkolne Koło PCK wraz ze swym opiekunem Szczepanem Madejem. Obsługa medyczna zapewniona była przez ekipę wyjazdową Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Dzięki zaangażowaniu młodzieży z koła akcja przebiegła sprawnie i w bardzo miłej przedświątecznej atmosferze. Do akcji zgłosiło się ponad 50-ciu krwiodawców. Ostatecznie weryfikację medyczną przeszło pomyślnie i oddało honorowo krew 40 osób. Łącznie oddano 18 litrów krwi.

Honorowe krwiodawstwo w naszej szkole, organizowane od kilkunastu lat stało się już tradycją. Nie byłoby jej bez zaangażowania młodzieży szkolnej i mieszkańców społeczności lokalnej. Dzięki wrażliwości krwiodawców możliwa jest pomoc osobom chorym, ofiarom wypadków. W dniu 27 listopada b.r. na zakończenie obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa nasza szkoła została wyróżniona przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty panią Małgorzatę Muzoł za aktywność w zakresie honorowego krwiodawstwa, także w okresie wakacyjnym bieżącego roku. Wszystkim honorowym krwiodawcom spośród dorosłej  młodzieży szkolnej, młodzieży spoza naszej szkoły, absolwentom, oraz wszystkim krwiodawcom z naszego środowiska lokalnego serdecznie w imieniu ludzi potrzebujących tego najcenniejszego „leku życia” dziękujemy. Dziękujemy także wszystkim, którzy wspomagają przeprowadzenie akcji w naszej szkole. Podziękowania te przesyłamy wraz z życzeniami Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i zdrowia, szczęścia, pomyślności w nadchodzącym roku 2016.