Uczniowie III klasy Technikum Pojazdów Samochodowych z Zespołu Szkół Nr1 uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez przedstawiciela wiodącej firmy rynku motoryzacyjnego SENTECH. Firma ta specjalizuję się w produkcji i dystrybucji przewodów wysokiego napięcia do wszystkich pojazdów o silnikach z zapłonem iskrowym oraz żarówek samochodowych.Te niecodzienne zajęcia dla uczniów naszej szkoły poprowadził Kierownik Działu Technicznego Pan Paweł Bednarek, któremu towarzyszyła Pani Małgorzata Kluch – Marketing Manager firmy SENTECH. Tematem szkolenia były zagadnienia, związane z układem zapłonowym – elementami składowymi i diagnostyką układu zapłonowego.

Uczniowie w czasie szkolenia zapoznali się działalnością firmy, rozwiązaniami technicznymi w dziedzinie produkcji elementów układu zapłonowego (przewody, cewki zapłonowe), badaniami i diagnostyką tych elementów. W drugiej części szkolenia uczniowie samodzielnie dokonywali badań różnych rodzajów przewodów i cewek zapłonowych przy pomocy sprzętu diagnostycznego przygotowanego przez firmę. Uczniowie i nauczyciele uczestniczący w szkoleniu otrzymali specjalne certyfikaty ukończenia szkolenia na temat Przewody i cewki zapłonowe. Przedstawiciele firmy SENTECH przekazali szkole szereg materiałów szkoleniowych, które wzbogaca zaplecze dydaktyczne szkoły wpływając na podniesienie jakości prowadzonych zajęć kształcenia zawodowego na kierunku Technik Pojazdów Samochodowych.