Już po raz czwarty młodzież Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie 8 grudnia wybrała się w roli św. Mikołaja do Specjalnego Ośrodka Szkolnego- Wychowawczego w Niemienicach. W tym roku temu szczytnemu przedsięwzięciu towarzyszyły słowa Papieża Jana Pawła II „ Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi.” Uczniowie naszej szkoły już od wielu tygodni przygotowywali się do tego wielkiego zadania. Mikołajowe prezenty w postaci słodyczy oraz mnóstwo zabawek otrzymanych z rąk naszej młodzieży, sprawiły wszystkim wychowankom SOSW w Niemienicach ogromną radość.

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolnego- Wychowawczego w Niemienicach, pani Bożena Chodorek przekazała serdeczne podziękowania za dobrą wolę niesienia pomocy na ręce dyrekcji Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie, pani Magdalenie Gdowskiej. Akcję mikołajkową młodzież przygotowała pod opieką nauczycieli, p. Anety Surowieckiej i p. Marty Firmanty oraz wychowawczyni internatu p. Anny Szymczyk.