W dniu 04 listopada 2015 roku na terenie Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie zostały przeprowadzone eliminacje szkolne dwudziestej dziewiątej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji Olimpiady były „Nierówności społeczne a rozwój gospodarczy”. Organizatorami przedsięwzięcia było Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Podstawowym założeniem przedsięwzięcia było wyposażenie naszej młodzieży w kompletną wiedzę z dziedziny szeroko pojętej ekonomii, tak potrzebną dla rozwoju współczesnej gospodarki rynkowej – tłumaczy Piotr Banaczyk – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w tej placówce oświatowej.

W taki projekt edukacji ekonomicznej zaangażowała się spora grupa uczniów z klasy maturalnej o profilu technik ekonomista. Pierwszy etap zawodów polegał na rozwiązaniu testu i zadania z podstaw ekonomii oraz udzieleniu wyczerpującej odpowiedzi na pytanie opisowe korespondujące z problematyką zawartą w wiodącej myśli bieżącej edycji Olimpiady Ekonomicznej. Realizacja tego typu działania wynika z założeń programowych Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości, organizacji szkolnej, którą kieruje Piotr Banaczyk.