W dniu 29 października 2015r. uczniowie klasy I i II Technikum Mechanizacji Rolnictwa odbyli nietypowe lekcje dotyczące współczesnej problematyki rolnej.Do naszej szkoły przybyli naukowcy realizujący program dotyczący szkół rolniczych. „Tropiciele Mitów” to organizowany przez Firmę Anwil S.A. z siedzibą we Wrocławku pionierski program edukacyjny skierowany do uczniów szkół rolniczych. Celem akcji jest podnoszenie w sposób praktyczny i interaktywny wiedzy młodych rolników z zakresu nawożenia mineralnego. Uczestnicy lekcji to niestrudzeni naukowcy w służbie zrównoważonego rolnictwa – młodzi, energiczni, zwariowani, śledzący trendy, tropiący mity, obalający stereotypy.

Formuła programu, poprzez liczne gry, zabawy i bezpośrednie relacje z uczestnikami, angażuje uczniów, pozwala im zrozumieć współczesne rolnictwo i jego potrzeby. Prowadzący mówią językiem młodego pokolenia, używają trafnych argumentów, wzbudzają zainteresowanie tematem. Przekazują wiedzę teoretyczną, jednocześnie pokazując metody zastosowania jej w praktyce.