W dniu 23 października 2015r. gościł w Opatowie były reprezentant Polski i trener reprezentacji Paweł Janas. Jego wizyta związana była z organizacją w Opatowie Akademii Piłkarskiej GROSSROOTS pod patronatem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka i Starosty Opatowskiego Bogusława Włodarczyka. Trenerzy, piłkarze i nauczyciele wychowania fizycznego z całego województwa gościli w murach opatowskiego „Bartosza” zaś poczęstunkiem delegatów zajęły się klasy mundurowe i „Żywnościówka” Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie. Chłopcy i dziewczęta z „Żywnościówki” podawali potrawy, które wprawiły wszystkich gości w zachwyt smakowy i wizualny. „To już moja 14-sta konferencja tego typu, ale w żadnym województwie nie było tak miło, pięknie i smacznie jak tu w Opatowie. Gratuluję doskonałej organizacji” – powiedział w swoim wystąpieniu Paweł Janas.

Dyrektor szkoły Pani Magdalena Gdowska składa szczególne podziękowania panu Waldemarowi Domagale, który był głównym organizatorem przedsięwzięcia ze strony naszej szkoły jak i ze strony Kieleckiego Oddziału PZPN oraz paniom; Agnieszce Spale opiekującej się klasami „Żywnościówki” i Monice Masternak kierującej klasami mundurowymi.