W dniu 23 października 2015 roku do stolicy przybyli z całej Polski uczniowie wraz z nauczycielami, aby świętować obchody dziesiątej edycji Gali Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli „ Impuls ” – powiedział Piotr Banaczyk - nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie. Narodowy Bank Polski i Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie  jako organizatorzy zadbali o uroczystą oprawę tej imprezy, zapraszając na nią wielu znakomitych gości. Swą obecnością zaszczyciła nas Pani Minister Edukacji Narodowej, która w swoim wystąpieniu mówiła na temat jakości polskiej edukacji oraz roli nauczyciela we współczesnej szkole.

Gościem specjalnym Gali Impuls był z kolei  Przewodniczący Rady Programowej Centrum Nauki Kopernik – ekspert w dziedzinie fizyki, starający się nam przybliżyć znaczenie nauk ścisłych na przestrzeni naszych dziejów. Część oficjalna Gali, polegała na wręczeniu nagród i podsumowaniu działań poszczególnych szkół z zakresu szeroko pojętej przedsiębiorczości. W ramach uroczystości zaplanowane było dla chętnych uczestników tego niepowtarzalnego wydarzenia zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.