W dniach 16-17.10.2015 roku w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku Zdroju odbyła się konferencja zorganizowana przez Państwową Inspekcję Pracy dotycząca programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa”. Ma on na celu popularyzację przepisów, zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów. W programie tym nauczyciele Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie uczestniczą od 2007 roku. Na konferencji naszą szkołę reprezentował szkolny koordynator programu edukacyjnego – Roman Góra.  Głównym jej celem była wymiana doświadczeń i dobrych praktyk przy realizacji programu „Kultura Bezpieczeństwa” oraz pogłębienie i uzupełnienie wiedzy na temat działań prewencyjnych Państwowej Inspekcji Pracy, Prawa Pracy, elementów bezpieczeństwa w ruchu drogowym, profilaktyki w środowisku pracy i nauki, używek, dopalaczy, bezpieczeństwa pożarowego w szkole, bezpieczeństwa uczniów w szkole i na wycieczkach szkolnych, oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na zakończenie dwudniowego spotkania Okręgowy Inspektor Pracy Pan Janusz Czyż na ręce naszego przedstawiciela wręczył świadectwa - podziękowania za udział w programie „Kultura Bezpieczeństwa” w ubiegłym roku szkolnym dla szkoły i zaangażowanych nauczycieli: - Agnieszki Spały, - Anety Surowieckiej, - Anny Religi, - Doroty Pitek, - Moniki Wichy, - Piotra Cybuli, - Romana Góry.