W dniu 05 października 2015 roku zostały przeprowadzone na terenie Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie eliminacje szkolne Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Centrum Edukacji Ekonomiczno – Społecznej w Gnieźnie, które w bieżącym roku szkolnym wykupiło prawa autorskie do realizacji Olimpiady Wiedzy o Bankach. Temat przewodni czwartej edycji Olimpiady brzmiał: „System bankowy – instytucje, mechanizmy oraz zagrożenia dla stabilności finansowej”. Etap szkolny konkursu, polegał na rozwiązaniu testu, obejmującego swym zakresem wiadomości z dziedziny ekonomiki banku, modelu systemu finansowego, czy nadzoru nad sektorem bankowym w Polsce – powiedział Piotr Banaczyk – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

W taki projekt edukacji ekonomicznej zaangażowali się uczniowie z klasy maturalnej o profilu nauczania: technik ekonomista i technik obsługi turystycznej. Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady do drugiego etapu zakwalifikowało się w sumie dziesięciu uczniów z klasy technikum ekonomicznego – osiem osób tj.: Anna Borys, Rafał Ciepiela; Milena Czechowska, Tomasz Kołodziej, Kamila Mazurek, Sylwia Strzępska, Bartłomiej Waldon i Paulina Zygadło oraz z technikum obsługi turystycznej – dwie osoby tj.: Agnieszka Łasak i Urszula Wiącek. Zgodnie z podziałem terytorialnym na Okręgi Olimpiady Wiedzy o Bankach eliminacje okręgowe odbędą się w Warszawie w dniu 06 listopada 2015 roku. Podstawowym założeniem Olimpiady bankowej było upowszechnienie wśród naszej młodzieży wiedzy dotyczącej racjonalnego zarządzania własnymi i powierzonymi środkami finansowymi, a także kreowania trafnej polityki kredytowej – wyjaśnia Piotr Banaczyk – opiekun Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości w tej placówce oświatowej.