Kolejny raz Zespół Szkół Nr1 w Opatowie był gospodarzem i współorganizatorem VII Powiatowych Targów Edukacji i Pracy. Głównym organizatorem imprezy była Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach oraz pracownicy opatowskiej jednostki OHP. Bezrobotni oraz uczniowie szkół licealnych, technikalnych i zawodowych mieli okazję bezpośrednio zapoznać się z ofertami pracy i edukacji kilkunastu przedsiębiorców, firm i szkół z terenu powiatu opatowskiego i sąsiednich. Dyrektor szkoły Pani Magdalena Gdowska podkreśla, że tego typu przedsięwzięcia, są niezwykle ważne dla ludzi młodych, ponieważ pomagają im odnaleźć się na lokalnym rynku pracy i dają możliwość bezpośredniego kontaktu z wieloma pracodawcami i szkołami.

„To swoista lekcja doradztwa zawodowego” – dodał w swoim wystąpieniu radny powiatowy Tomasz Świątek reprezentujący władze powiatowe. Wystawcy i goście imprezy obsługiwani byli i ugoszczeni poczęstunkiem przez młodzież z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie pod opieką pań: Doroty Pitek,  Agnieszki Spały i Moniki Wichy. Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania pani Karolinie Stojek i jej współpracownikom, za trwającą cały czas i przynoszącą obopólne korzyści, współpracę naszej szkoły z opatowską jednostką  OHP.